Stockholmi Eesti Kooli jõulupidu tagasi Bromma gümnaasiumis

  206

  På svenska: Estniska Skolans julfest tillbaka på Bromma gymnasium!


  Eesti Kooli traditsiooniline jõulupidu toimub juba laupäeval, 9. detsembril 2023 Bromma gümnaasiumis! Ometigi oleme tagasi meie vana hea jõulupeo mudeli juures, kus meil on oma kohvik ja jõulupidu suurel laval kahes vaatuses. 

  Jõulupidu on üks tore koolipere kokkusaamise koht. See on suurepärane võimalus suhelda teiste peredega, küsida kuidas neil läheb, kuidas teised pered on ühte või teist probleemi lahendanud. Alati on südantsoojendav näha meie kooli õpilasi laval esinemas laulude, pillimängu ja teatriga. Algklasside õpilased korraldavad jõululaata. Kohvikus on müügil kogu meie koolipere kodused küpsetised. 

  Jõulupeo piletimüügist ja kohvikust laekunud tulud lähevad Sõprade Seltsile, kes omakorda jagab selle raha klassireiside ja eesti keele õpetuse edendamise toetuseks. Mida suuremad on tulud, seda rohkem saab anda õpilastele toetusi. 

  Minu pere esimene Eesti Kooli jõulupidu oli aastal 2003. 20 aastat hiljem lähen jätkuvalt Eesti Kooli jõulupeole ja kutsun sinna ka kõiki teisi lapsevanemaid ja Eesti Kooli sõpru, sest see on üks väga tore traditsioon ja võimalus omalt poolt Eesti Kooli toetada ning koolipere ühtsustundest osa saada.

  Kohtumiseni Eesti Kooli jõulupeol!

  Sirle Sööt
  Eesti Kooli Sõprade Seltsi esimees


  Den traditionella julfesten på Estniska Skolan äger rum redan nu på lördag den 9 december 2023 på Bromma gymnasium! Nu är vi tillbaka med vårt gamla goda julfestkoncept med vår egen kafeteria och julprogram på den stora scenen i två akter.

  Julfesten är en trevlig sammankomst för hela skolfamiljen. Det är en utmärkt möjlighet att prata med andra föräldrar, fråga hur det går för dem, hur andra familjer har löst aktuella problem. Det är alltid hjärtevärmande att se våra skolelever uppträda på scenen med sång, musik och teater. De yngre eleverna organiserar en julbasar. I kafeterian säljs hemlagade bakverk från vår skolfamilj.

  Intäkterna från biljettförsäljning och kafé under julfesten går till Estniska Skolans Vänner, som sedan delar ut pengarna till stöd för klassresor och för att främja undervisningen i estniska. Ju större intäkterna är, desto mer stöd kan ges till eleverna.

  Min familjs första julfest på Estniska Skolan var år 2003. 20 år senare går jag fortfarande på Estniska Skolans julfest och bjuder in alla andra föräldrar och Estniska Skolans vänner, för detta är en mycket trevlig tradition och ett tillfälle att stödja skolan samt vara en del av skolgemenskapen.

  Vi ses på julfesten!

  Sirle Sööt
  Ordförande för Estniska Skolans Vänner

  Eelmine artikkelPalju õnne, Enel Melberg!
  Järgmine artikkelUppsalas tähistati Enn Nõu 90. juubelit tema uue raamatu esitlusega