Kultuuriauhind

Aasta Eesnimi Perekonnanimi Kommentaarid
1962 Valev Uibopuu Kirjandus
1962 Kalju Lepik Kirjandus
1963 Hermann Talvik Kunst
1964 Karl Ristikivi Kirjandus
1965 Endel Kõks Kunst
1966 Stockholmi Eesti Meeskoor Üldkultuuriline tegevus
1967 Bernard Kangro Kirjandus
1968 Juhan Aavik Muusika ja yldkultuuriline tegevus
1969 Erik Haamer Kunst
1970 Arvo Mägi Kirjandus
1971 Märt Raud Kirjandus ja publitsistika
1971 Jussi Romot Näitlemine
1972 August Mälk Kirjandus
1973 Marie Under Kirjandus
1974 Ernst Jõesaar Kunst (skulptuur)
1975 Göteburgi Eesti Meeskoor Dirigent Eero Tarjus
1975 Göteburgi Eesti Naiskoor Dirigent Harry Truus
1976 Arno Vihalemm Kirjandus & kunst
1977 Käbi Laretei Pianist
1978 Olev Mikiver Kunst
1979 Herbert Salu Kirjandus
1980 Alfred Pisuke Muusika
1981 Eduard Ole Kunst
1982 Juhan Kokla Üldkultuuriline ja ühiskondlik tegevus
1983 Helga Nõu Kirjandus
1984 Andres Küng Kirjandus & publitsistika
1985 Neeme Järvi Muusika
1986 Enno Hallek Kunst
1987 Ilona Laaman Kirjandus
1988 Gustav Ilves Noortejuht ja skauditegelane
1989 Karin Luts Kunst
1990 Valev Uibopuu soome-ugri ainelised uuringud ja publikatsioonid; II korda
1991 Harri Kiisk Muusika
1992 Ilon Wikland Kunst
1993 Göteburgi Eesti Kool Rootsi eestlaskonna taimelava (emakeelse alghariduse andmine)
1994 Leida Leesment Võimlemine (võimlemispedagoog, eesti naisvõimlemise edasiviija ja arendaja)
1995 Karin Saarsen-Karlstedt Ajakirjandus (reporter ja publitsist, ka kirjanik ja fotograaf)
1996 Stockholmi Eesti Lasteaed Rootsieestlaste ühiskonna loomulik taimelava
1997 Hilma Nerep-Mossin Muusika (klaverikunstnik, koorijuht, muusikaõpetaja)
1998 Arvo Mägi II korda; Kultuur ja kirjandus (eriti ajakirjanduslik töö)
1999 Lidia Saarman Eesti luule tutvustaja (deklamaator)
2000 Eugenia Ojasoo Eesti rahvatants (rahvatantsurühma Veskimäe juhendamine Göteborgis)
2000 Udo Tohver Eesti rahvatants (rahvatantsurühma Kassari juhendamine Stockholmis)
2001 Alex Milits Kirjandus (kirjanik ja tõlkija), ajakirjandus
2002 Ülo Ignats Ajakirjandus
2003 Elmar Ojaste Skautlus (noortejuht ja suvekodu juhataja), filateelia, aktiivne töö Göteborgi Väliseesti Muinsuskaitse Seltsis
2004 Maarja Talgre Kirjandus (ka ajakirjandus)
2005 Jaan Seim Muusika (flötist, laulja, koorijuht); koolidirektor Stockholmi Eesti Koolis
2006 Mai Raud-Pähn Silmapaistev kultuuriline panus (REE/REL büroo juhatamine, ajakirja Rahvuslik Kontakt toimetamine, humanitaarabi korraldamine, teadustöö eesti kunstiajaloo alal, Eesti Seenioride Kodu loomine jne)
2007 Toomas Tuulse Silmapaistev kultuuriline panus (arhitekt, muusik ja helilooja)
2008 Otto Paju Kunst
2009 Kalli Klement Mitmekülgne kultuuritegevus (tõlkija, etnograaf, tekstiilikunstnik ja kunstiteadlane)
2010 Enel Melberg Kirjandus (kirjanik ja eesti kirjanduse tõlkija)
2011 Peeter Puide Kirjandus (proosakirjanik, luuletaja ja tõlkija)
2012 Raimo Raag Keeleteadlane (ka aja- ja kultuuriloolane)
2013 Enn Nõu Kirjandus
2014 Kristian Luuk Ajakirjandus
2015 Hando Kask Mitmekülgne kultuuritegevus (luuletaja, tõlkija, näitekirjanik, lavastaja)
2016 Liine Carlsson Muusika (ooperilaulja – sopran)
2017 Evi Lepik Mitmekülgne kultuuritegevus
2017 Rein Lepik Mitmekülgne kultuuritegevus