Eesti Golfiselts Rootsis astus REL-i liikmeks. Tere tulemast!

  2526

  Estniska Golfföreningen i Sverige (EGR) blev medlemsorganisation i REL. Välkommen!


  Meil on hea meel teatada, et oktoobrikuus astus Eesti Golfiselts Rootsis (EGR) Rootsi Eestlaste Liidu (REL) liikmesorganisatsiooniks. Kas te teadsite, et eestlastel on oma golfiselts Rootsis? Küsime Golfiseltsi presidendilt Rein Kotkalt, kes ja millal selle seltsi asutasid?

  Eesti Golfiselts Rootsis, EGR asutati aastal 1988 Peeter Lee ja Jüri Nõmera poolt. Kuna tol ajal olid sidemed lätlastega tihedad, võisteldi tihti korvpalliväljakul, siis leiti veel üks ala, kus saaksime rinnad lätlastega kokku panna – golfiväljakul. Võistluseid korraldati 1993. aastani. Võisteldi nii mees- kui naiskondadega. Alguses olid võitjad lätlased aga hiljem olime ikka meie lätlastest kangemad. Kuna lätlased said viimastel aastatel suurte raskustega meeskonnad kokku, siis otsustati võistlused lõpetada ja karikas jäi lõplikult meile. Nüüd asub karikas Eesti Golfi Liidu juures Tallinnas. 

  Palju teil liikmeid on?

  EGR-il on praegu ligi 100 liiget, kellest pooled võistlevad.

  Kus te mängimas ja võistlemas käite?  

  Mängime erinevatel golfiväljakutel, alates varakevadest Lõuna-Rootsis ja siis igalpool Rootsis. Võistlussari koosneb umbes 20 erinevatest võistlustest, mõned on 2-päevased ja mõned 1-päevased. Hooaja lõpus mängitakse aasta meistrivõistlus, mis tavaliselt peetakse kusagil Kesk-Rootsis. Oleme mänginud ka Hispaanias ja Eestis.

  Kui lähedased suhted teil Eestiga on?

  Algaastatel abistas EGR Eesti golfi ja eriti Niitvälja Golfiväljakut nii väljaõppe kui ka materjalidega. Üks nendest, kes eriti silma paistis oli Eldor Laikre.

  EGR-i liikmed on osalenud ka Eesti meistrivõistlustel ja saavutanud eriti algaastatel häid tulemusi. Kokku on meie golfarid võitnud üle 20 kuldmedali. Nimetada tahaks eriti Eevi Tamanderi, Tiit Kaski, Rein Sule, Andreas Hiisi ja Raimond Palki.

  1995 osales Eesti rahvusmeeskond esimest korda Euroopa amatööride meistrivõistlustel. EGR-i liikmeskonnast osales 6 mängijat. Isegi maailmameistrivõistlustel  on meie ridadest paar mängijat osalenud- Tiit Kask, Raimond Palk ja Andreas Hiis.

  Kas teil on sidemeid ka teiste väliseesti kogukondadega?

  Aastal 2006 käis kümmekond meist Kanadas ”Estonian Golf Club of Ontario” juures külas. Mängisime turniire nii Mills Run Golf kui Country Clubil, kus osales umbes 80 mängijat.

  Kuidas seltsil praegu läheb?

  EGR käib ajaga kaasas ja ka praegu, 2017.a. on meie selts väga aktiivne. Muret teeb meile aga see, et meie mängijate vanus tõuseb ja sellega seoses jäävad meie read ikka hõredamaks. Üritame uusi liikmeid ja eriti nooremaid mängijaid meie tegevusse kaasa tõmmata. Kõik golfihuvilised on väga oodatud meie klubisse! 

  Sirle Sööt
  es.an1716464746retse1716464746egire1716464746vs@to1716464746os.el1716464746ris1716464746

  EGR juhatus:
  President – Rein Kotkas 
  Sekretär – Mats Adamson
  Laekur- Urmas Köster
  Võistluste juhataja- Peter Aasa
  PR juht– Mart Aaspere

  Info ja kontakt: www.egr.se.


  Härrad Adamson, Puusepp, Vimberg ja Aamisepp valmis Ulricehamni väljakul mängu avama. Foto: erakogu

  EGR-EN “UDDA” FÖRENING I GOLFSVERIGE
  Estniska golfföreningen i Sverige (EGR) är en ideell förening för golfspelare med anknytning till Estland.

  Föreningen grundades 1988 när Peter Lee och Jüri Nõmmera började diskutera med letterna om att anordna en “landskamp” i golf mellan ester och letter. Samma år spelades den första”landskampen” under namnet “Baltic Cup” i Sollentuna, som letterna vann överlägset med 8-1. Därefter har vandringspriset skiftat mellan lagen. Tävlingen upphörde dock efter 1993, då letterna inte längre kunde få ihop något lag. Pokalen har nu överlämnats till Estniska Golfförbundet i Tallinn.

  EGR har idag ca 120 medlemmar, alla dock inte aktiva, från Skåne, Göteborgs- och
  Stockholmsregionen. Medlemskåren har dessvärre en sammansättning med övervikt av spelare i seniorgruppen och underrepresentation av juniorer och damer. Det har visat sig svårt att engagera de senare grupperna i föreningens tävlingsverksamhet.

  EGR har spelat sitt tvådagarsmästerskap varje år från 1989 på olika banor i Sverige bl a
  Nynäshamn, Mölle, Botkyrka, Kävlinge, Perstorp, Ryfors, Ulricehamn, Vadstena och Omberg. Deltagarantalet har varierat mellan 30 till närmare 60 spelare. Ibland har även gästspelare från Estland deltagit.

  Föreningen anordnar även ca 20 tävlingar per säsong för medlemmarna på olika banor i Sverige, Spanien och vissa år i Estland. Tävlingen spelas i två nettoklasser och de tre bästa tävlingsresultaten utgör slutresultatet. EGR-medlemmar har ofta deltagit i de officiella Estniska mästerskapen fr o m 1994 på Niitvälja med stor framgång bl a har drygt 20 guldmedlajer i de olika klasserna hamnat i Sverige. Segrar ha noterats för Eevi Tamander, Sigtunabygdens GK, Tiit Kask, Saltsjöbadens GK, Rein Sule, Huvudstadens GK och Raimond Palk, Haninge GK.

  Ett flertal representanter från EGR har även på olika sätt varit behjälpliga vid uppbyggandet av den estniska golfen. 1995 deltog Estland för första gången i Europamästerskapet för amatörer i Belgien med sex deltagare från EGR i Sverige samt även med “svenska” deltagare vid tävlingar i Italien, Tyskland och Sverige. EGR-medlemmar har också representerat Estland vid Världsmästerskapstävlingar för
  amatörer 1996 på Filipinerna och 1998 i Chile. Bland deltagarna kan nämnas Tiit Kask, Raimond Palk och Andreas Hiis.

  Under 2006 var ett tiotal EGR-medlemmar på lyckat gästspel i Canada och deltog i av Estonian Golf Club of Ontario(EGO) arrangerad turnering på Mill Run Golf and Country Club med över 80 deltagare. I år har EGR under en sommarvecka arrangerat en tävling”Estonia Sweden tour” med tävlingar i Sverige och Estland och med deltagare bl a från Canada, USA och Australien.

  Avslutningsvis kan nämnas att EGR:s styrelse består idag av fem ledamöter och till sin hjälp har man tre regionala kommittér bestående av tre ledamöter med ansvar för de regionala tävlingarna och medlemsfrågorna inom sina resp områden. Under hösten och vintern pågår arbetet med att fastställa nästa års tävlingsprogram samt planering av övriga arrangemang.

  Eelmine artikkelKlubi Estetic tähistas Soome 100. juubelit soome tango – ja diskoõhtuga
  Järgmine artikkelSajandivanuse Eesti sada lugu