Juhatus / Styrelse

Esimees / Ordförande
Sirle Sööt (Stockholm)
sirle.soot@gmail.com
+ 46 72-519 04 80

Abiesimees / Vice ordförannde
Meeme Nugin (Lõuna-Rootsi / Södra Sverige)
meeme@nugin.se

Abiesimees / Vice ordförande
Peeter Pütsep (Stockholm)
putsep@quicknet.se

Abiesimees / Vice ordförande
Aho Rebas (Lääne-Rootsi / Västra Sverige)
ahorebas@yahoo.se

Sekretär / Sekreterare
Kee Kallastu (Kesk-Rootsi / Mellersta Sverige)
kee@comhem.se

Abisekretär / Biträdande sekreterare
Aili Salve (Lääne-Rootsi / Västra Sverige)
sveaest@gmail.com

Laekur / Kassör
Jaak Akker (Stockholm)
jaak.akker@gmail.com

Ametita liikmed / Andra styrelseledamöter
Indrek Aunver (Põhja-Rootsi / Norra Sverige)
indrek.aunver@gmail.com
Jana Bendel (Lõuna-Rootsi / Södra-Sverige)
jana.bendel2@gmail.com
Birgit Ellermäe (Ida-Rootsi / Östra Sverige)
birgit.ellermae@gmail.com
Kaja Jakobsen (Lääne-Roots / Västra Sverige)
jakobsenkaja@gmail.com
Filip Laurits (Lääne-Rootsi / Västra Sverige)
carlfiliplaurits@gmail.com
Meeri Lepik (Lääne-Rootsi / Västra Sverige)
meerike@hotmail.com
Merike Lundström (Kesk-Rootsi / Mellersta Sverige)
menkan47@hotmail.com

Asemikud / Suppleanter
Tiia Grenman (Põhja-Rootsi, Norra Sverige)
tiia.grenman@gmail.com
Kee Kallastu (Kesk-Rootsi / Mellersta Sverige)
kee@comhem.se
Maire Martsoo (Stockholm)
mairem39@gmail.com
Evelin Tamm (Stockholm)
tammevelin@gmail.com
Eevi Voit (Lõuna-Rootsi / Södra-Sverige)
eevivoit@gmail.com